• Aktualność Relacje
  •  
  •  

Wielka Zimowa Wymiana Książek

Wymieniliśmy 3 tysiące książek!

Tłumy uczestników, stosy książek i wspaniała akcja, która od lat gromadzi miłośników tylko dobrej literatury!  

W Niepołomicach zakończyła się XIII –sta  już WIELKA WYMIANA KSIĄŻEK, zorganizowana 03 lutego 2019 r. przez Promocję MiG oraz Bibliotekę w Niepołomicach. „13”-stka dla naszej imprezy okazała się szczęśliwą liczbą, bowiem sukces wymiany był właśnie tym razem niesamowitym rekordem. Nowych właścicieli znalazło ok. 3000 tyś. książek.     

Tradycyjnie już Wymiana była okazją do niecodziennego spotkania się wielbicieli książek oraz do rozmów o czytelniczych upodobaniach i pozycjach, które koniecznie trzeba przeczytać. Oferta książek do wymiany była bardzo atrakcyjna. Na stolikach dominowały w większości nowości wydawnicze i bestsellery książkowe!         

Najmniejsi uczestnicy zimowej akcji mogli „wdepnąć” do Wioski Eskimosów i razem z jej mieszkańcami przenieść się na Grenlandię. Każdy kto u nas się zatrzymał mógł poczuć się jak prawdziwy Eskimos. Dzięki prezentacji multimedialnej pt. „Jak żyją Eskimosi” można było zobaczyć życie codzienne Eskimosów i poczuć arktyczny klimat. W kąciku plastycznym powstawały niedźwiedzie polarne i renifery, a pejzaż grenlandzki pojawił się dosłownie na ścianie. Jak Wioska Eskimosów to tylko z igloo. Jak obiecaliśmy, tak było. Pokaźne dwa, tekturowe igloo zostały zbudowane na środku naszej wioski, która tętniła dziecięcą twórczością i zabawą do wieczora!