• Aktualność
  •  
  •  

Wierusia, Zbój i Mruk w książkach Renaty Piątkowskiej

Spotkanie autorskie

Pani Renata Piątkowska, polska pisarka, autorka książek dla dzieci, gościła 3.06.2019 po raz kolejny, w Publicznej Bibliotece w Niepołomicach i w filii Biblioteki w Podłężu. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z grup przedszkolnych „Smerfy” i „Kubusie Puchatki” z Przedszkola Samorządowego św. Kingi w Podłężu oraz „zerówkowicze” i pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Niepołomicach.

Podczas spotkania mogliśmy usłyszeć fragmenty książek: „ To się nie mieści w głowie” i „Twardy orzech do zgryzienia” przeczytanych przez panią Elżbietę Malwinę Kożurno, zawodową lektorkę książek.

Autorka tym razem chciała przybliżyć młodemu czytelnikowi książki o zwierzętach: „ Najwierniejsi przyjaciele”, „Zbój’, „Mruk”, „Oko w oko ze zwierzakami” mówiące o prawdziwych historiach naszych milusińskich. Renata Piątkowska opowiedziała historię Wierusi, kotki pracującej na okręcie wojennym jako łowczyni myszy. Zwierzę w przecudowny sposób uratowało swoje małe kocięta, czym zapisało się w pamięci marynarzy. Możemy przeczytać o tym w książce o kotach pt. ”Mruk”. 

Pisarka w swojej twórczości kieruje apel do dzieci o konieczność zwracania uwagi na zwierzęta, dawania im ciepła, pomocy w postaci miski wody czy ziarenek dla ptaków zimą a nawet pogłaskania ich  w myślach.
Po spotkaniu z autorką była możliwość zakupu książek o zwierzętach wraz z dedykacja i autografem.