Wigilia w Dolinie Muminków

Zajęcia z elementami biblioterapii

Dzieci z Turkusowego Przedszkola odwiedziły naszą bibliotekę dnia 20.12.2019.  W formie teatrzyku Kamishibai zapoznały się z tekstem T. Janson: „Wigilia w Dolinie Muminków”. Zmieniające się obrazki i głośno odczytane fragmenty książki przyciągnął uwagę przedszkolaków. Na podstawie tekstu rozmawialiśmy o tym: czy wigilia jest osobą i z czym kojarzą się nam święta.

Przy stoliczkach wykonaliśmy bałwanki na patykach z płatków bawełnianych. Dzieci samodzielnie ozdobiły swoje kukiełki, dodając im błyszczących guziczków i kolorowych oczek. Chętni zaprezentowali swoje bałwanki w okienku teatrzyka Kamishibai, witając się ze zgromadzoną publicznością.

Na zakończenie zajęć przeczytany został tekst „Gwiazdka” Gerarda Moncomble, a przedszkolaki dostały gwiazdkę, na którą każdy z nich dokleił ciepły, żółty filcowy promyczek. Na przedszkolnej choince gwiazdeczka będzie przypominać dzieciom o wizycie w bibliotece i mocy przytulania się.