• Aktualność
  •  
  •  

Wrony buszują nocą

Noc w Bibliotece

22 marca, gdy za oknem sączył się już mrok, a Niepołomice otuliła gęsta mgła i ulice ucichły. Pod drzwiami Biblioteki Publicznej pojawiła się grupka młodzieży. Byli to śmiałkowie, którzy odważyli się podjąć wyzwanie i przez klika nocnych godzin poczuć, jak to jest być „wroną”. W tym roku uczestnicy Nocy w Bibliotece, pt. „Zostań wroną” zostali zabrani w mroczny, brudny świat szmuglerów i przestępców. Inspiracją do scenariusza była książka Leigh Bardugo pt. „Szóstka wron”. Notabene okrzyknięta światowym bestsellerem. 

Uczestnicy po zapoznaniu z fabułą książki zostali wciągnięci w przeróżne zadania. Wcielenie się w bohaterów powieści, szukanie wśród drużyny zdrajcy czy obmyślenie planu na zdobycie pilnie strzeżonego „skarbu”- to niektóre z nich. Jednak nie małą atrakcją dla naszych „wron” były ćwiczenia z samoobrony. Dzięki uprzejmości pana Marcina Sitko- instruktora Sztuk Walk i Jujitsu, dzieciaki mogły poćwiczyć, niektóre przydatne techniki z samoobrony. 

To już czwarta nocna impreza dla młodzieży. Cieszymy się niezmiernie, że w niepołomickiej bibliotece nawet nastolatkowie znajdują dla siebie miejsce. Są oni żywym dowodem na to, że książki mają moc- moc przyciągania! Jesteśmy dumni z naszych uczestników, że potrafili wyjść z ram współczesnego spędzania czasu wolnego i spędzić go razem z biblioteką i książką (a patrząc na godziny mogli przecież chrapać lub facebookować :)). To cieszy i daje ogromną satysfakcję. Pozostaje nam jeszcze podziękować naszym uczestnikom za otwarcie i tak duże zaangażowanie! 

Uwaga nocne wrony! Już niedługo pytajcie o kontynuację „Szóstki Wron”!