• Aktualność
  •  
  •  

Z „Kicią Kocią w roli głównej”

Zajęcia z udziałem przedszkolnych 3-latków

26.03. w godzinach porannych w Galerii Książki dla Młodych gościliśmy” Sówki” (3-latki) z Przedszkola Sióstr Augustianek Niepołomicach. W trakcie spotkania maluszki miały okazję poznać Kicię Kocię bohaterkę serii książeczek stworzonych z myślą o najmłodszych.

Nasi mali goście wspólnie z rezolutną kotką poznawali Bibliotekę (uważnie słuchali czytanej książeczki pt. ”Kicia Kocia w Bibliotece”) dowiadując się, że tutaj poza czytaniem i wypożyczaniem można robić jeszcze wiele interesujących rzeczy np. spotkać autorkę książeczek dla dzieci, wziąć udział w ciekawych zajęciach czy namalować ilustrację do książki. Wyjaśniono dzieciom także różnice między księgarnią a Biblioteką, omówiono zasady wypożyczania w naszej książnicy oraz zwrócono uwagę na konieczność poszanowania książeczek. Potem milusińscy doskonale bawili się podczas śpiewania piosenki „Kotki dwa” wskazując odpowiednie części ciała, które mają koty. Świetnie radzili sobie w bibliotecznej zgaduj – zgaduli prawidłowo odgadując postacie i tytuły znanych bajek.

Na finał pozostawiono działania plastyczne, w czasie których maluchy ochoczo kolorowały zakładki do książeczek w formie sówek.