• Aktualność
  •  
  •  

Zawód Bibliotekarz

Wizyta w Bibliotece

4 marca uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach świętowali dzień swojego patrona. W tym szczególny dniu Galeria Książki dla Młodych mogła ugościć drugoklasistów i przeprowadzić warsztat pt. „Zawód Bibliotekarz”. 

Uczniowie klasy II e rozpoczęli spotkanie od szyfrogramu. Jego rozwiązanie było świetnym wprowadzeniem do tematu warsztatu. Następnie dzieciaki wspólnie zastanawiały się, jakie czynności wykonuje bibliotekarz w swojej pracy. Wszystkie pomysły zostały zapisane na arkuszu i podsumowane. Drugoklasiści mogli dowiedzieć się, co to są picturebooki i jak wyglądają. Bardzo interesujący okazał się film, który prezentował niezwykłe pop-up booki Roberta Sabudy. Dzieci były zafascynowane zamkami, statkami czy kartami do gry wyskakującymi ze stronic książkowych. Na zakończenie uczniowie malowali kolorowanki, które po zeskanowaniu tabletem z aplikacją Quiver wykonywały przeróżne animacje. 

Mam nadzieję, że przedstawiliśmy zawód bibliotekarza z jak najlepszej strony. Może, któryś z uczniów wybierze w przyszłości zawód, w którym królują książki!