Zrób to sam

czyli rysuj, maluj i twórz w czasie bibliotecznych wakacji

Galaktyka w słoiku

Wtorkowe spotkanie z  Letnia Biblioteką – pod hasłem ”zrób to sam” rozpoczęliśmy krótkim wprowadzenie w kosmiczny temat. Dzieci poznały najciekawsze fakty dotyczące Układu Słonecznego i roli lotów kosmicznych w poznawaniu i badaniu świata. Zadaniem najmłodszych było stworzyć prawdziwą galaktykę zamkniętą w słoiku przy pomocy barwników, wody, waty, płatków kosmetycznych, koralików i oczywiście brokatu, który dzieci tak bardzo lubią. Spotkanie zakończyliśmy zabawą w planety i kolorowaniem astronautów, rakiet, gwiazd i ufoludków. Poprzez  kreatywną zabawę młodzi czytelnicy poszerzają swoją wiedzę i rozwijają zainteresowania.

Dinozaur w wietrznym świecie

Papierowy dinozaur, efekt ostatnich zajęć manualnych, czekał na dzieci w sali LAS-u. Szary stwór, przez jednych nazwany diplodokiem a przez innych smokiem, dzięki kreatywnej twórczości najmłodszych nabrał kolorów. Zapraszamy wszystkich do oglądania pracy dzieci do Galerii Książki dla Młodych. Druga część zajęć przybliżyła uczestnikom pojęcie wiatru i tornada. Eksperyment z tworzeniem trąby powietrznej przyciągał uwagę i zachęcił do samodzielnego wytwarzania wiru wodnego. Dzieci także rysowały i wycinały kolorowe piórka, które później były puszczane na wietrze z wiatraka. Dinozaur również został ozdobiony stosem piórek, które być może pozwolą mu pofrunąć?!