Biblioteka dla Ukrainy

Biblioteka Publiczna w Niepołomicach w dalszym ciągu włącza się w pomoc dla osób, które przybyły do nas z ogarniętej wojną Ukrainy. W przyziemu biblioteki, w pomieszczeniach Laboratorium Aktywności Społecznej przez cały tydzień odbywają się dla nich różne zajęcia. Odbywają się one dzięki pomocy mieszkańców miasta Saint Jean de la Ruelle (miasto partnerskie Niepołomic we Francji), którego Rada Miejska jednogłośnie zagłosowała za udzieleniem wsparcia w finansowaniu inicjatywy niepołomickiej Biblioteki oraz przekazała Bibliotece Publicznej w Niepołomicach 10 tys. euro. Spotkania te cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a na każdym kolejnem spotkaniu pojawiają się pomysły na następne :)

Zapraszamy naszych gości z Ukrainy na: zajęcia nauki języka polskiego, spotkania ze specjalistką od żywienia, pilates, spotkanie z psychologiem oraz na próby chóru.

Ponad to osoby z Ukrainy mogą:

• za darmo otrzymać książki dla dzieci do nauki języka polskiego pt. „Mój pierwszy elementarz”. Zakupiliśmy 130 takich książeczek z pieniędzy otrzymanych w ramach pomocy dla uchodźców z Ukrainy od miasta partnerskiego Niepołomic - Saint Jean de la Ruelle. Zapraszamy po odbiór do Biblioteki.
  • zapisać się do naszej Biblioteki i wypożyczać książki w języku ukraińskim. Posiadamy już spory zbiór książek zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Публічна бібліотека в Неполоміце постійно допомагає людям, які приїхали до нас із зруйнованої війною України. Для них протягом тижня у підвалі бібліотеки, у приміщенні лабораторії соціальної діяльності проводяться різноманітні заходи. Вони проводяться завдяки допомозі жителів міста Saint Jean de la Ruelle (місто-партнер Ніполоміце у Франції), чия міська рада одноголосно проголосувала за підтримку фінансування ініціативи Бібліотека Неполоміце та пожертвувала 10 000 злотих Публічній бібліотеці м. Niepolomice. євро. Ці зустрічі дуже популярні, і на кожній наступній зустрічі з'являються ідеї для наступної :)

Запрошуємо наших гостей з України на: уроки польської мови, зустрічі з дієтологом, пілатес, зустрічі з психологом та репетиції хору.

Крім того, громадяни України можуть:

• отримати книги для дітей для вивчення польської мови безкоштовно, право «Мій перший буквар». Ми придбали 130 таких книг на гроші, отримані в рамках допомоги біженцям з України від міста-партнера Неполоміце – Saint Jean de la Ruelle. Запрошуємо вас забрати його в бібліотеці.
  • приєднуйтесь до нашої бібліотеки та беріть книги українською мовою. У нас вже є велика колекція книг як для дітей, так і для дорослих.