• Aktualność Relacja
  •  
  •  

Mandala

Sabina Dziedzic

Zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Niepołomicach na niezwykłą wystawę "Mandali", których twórczynią jest Sabina Dziedzic - wiceprezes Podgórskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Sztuk Wszelkich im. K. Wojtyły w Krakowie.

Równolegle w Laboratorium Aktywności Społecznej można zobaczyć wystawę artystów Podgórskiego Stowarzyszenia zatytułowaną "Świateczny czas - magiczny czas".

Sabina Dziedzic jest twórczynią marki Mandala Art Sabina Dziedzic, z wykształcenia inżynier, arteterapeuta z uprawnieniami pedagogicznymi, instruktor terapii ekspresyjnych, autorka pracy dyplomowej pt. „Mandala jako działanie arteterapeutyczne” pod kierunkiem Prof. Wiesława Karolaka. Prowadzi autorskie warsztaty „Mandala – podróż w głąb siebie” oraz zajęcia arteterapeutyczne dla dzieci. W ciągu ostatniego 1,5 roku wystawiała swoje prace na 18 wystawach zarówno indywidualnych jak i zbiorowych wraz z Podgórskim Stowarzyszeniem Przyjaciół Sztuk Wszelkich im. K. Wojtyły w Krakowie, którego jest Wiceprezesem.  

Prywatnie jest mamą 8 letniej Gabrysi, która w wolnym czasie również maluje mandale i pomaga jej w przygotowywaniu warsztatów plastycznych z elementami arteterapeutycznymi. 

Tworzeniem mandali zajmuje się od grudnia 2016 r. Jej pasja narodziła się w momenciekiedy przeżywała duży kryzys zdrowotny, w tym trudności z poruszaniem się. Wówczas malowanie mandali stało się dla niej formą autoterapii. Zapoczątkowało to nowy etap i wyznaczyło nowy cel życiowy. Z zawodu jest inżynierem i prawdopodobnie stąd wywodzi się jej zamiłowania do kształtów geometrycznych, precyzji i symetrii. Ponadto ma ormiańskie korzenie, więc miłość do ornamentów ma we krwi. Tworzenie mandali wskazało Sabinie Dziedzic nową drogę, przede wszystkim do pracy z drugim człowiekiem. W związku 
z tym na przestrzeni ostatnich lat zrobiła roczny kurs instruktora terapii ekspresyjnych, studia z arteterapii i z przygotowania pedagogicznego oraz liczne kursy z dziedziny rozwoju osobistego.

Mandala to unikatowa forma sztuki, podnosząca wibracje artysty, nowego właściciela oraz otoczenia, który przebywa pośród mandali. Działa uspakajająco, relaksująco, energetyzująco, ale również wzmacnia cechy lub wybrane obszary naszego życia czy też wycisza, jeśli tego potrzebujemy w danej chwili. Mandale mogą być umieszczone w domu, w biurze oraz w każdym innym miejscu, które chcemy upiększyć lub doenergetyzować. Większość prac Sabiny Dziedzic tworzonych jest na okrągłych podobraziach lub drewnianych deskach. Wypracowana przez nią technika opiera się głównie na akrylach i łączy ze sobą różne materiały, a w szczególności kamienie, kryształy czy wyroby ceramiczne. Jej mandale można znaleźć również na przedmiotach użytkowych takich jak stoliki, taborety, szkatułki czy podkładki pod kubki. Inspirację czerpie z siebie oraz ze świata zewnętrznego. Jej celem jest dawanie ludziom piękna, proponowanie rozwiązań oraz odpowiedzi na indywidualne potrzeby. Stąd dużo mandali tworzy na zamówienie z własną intencją zamawiającego. 

Więcej informacji na stronie www.mandalasabinadziedzic.pl oraz FB/ MandalaArtSabinaDziedzic

Na wystawę zapraszamy do 28 lutego.